Sündmused

Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Alexander Janetzko, Anna Lehespalu: tundmatult tuttav

mai 8 - juuni 9

€5 – €7

Fotonäitus toob kokku Tallinnas üles kasvanud fotograafi Anna Lehespalu ja Brandenburgist pärit fotograafi Alexander Janetzko tööd. Kõik esitletud pildid on loodud eelmisel talvel Tallinnas ja Cottbusis toimunud residentuuriprogrammi raames.

Kui Anna Lehespalu lähenes kaameraga tundmatule linnale Lõuna-Brandenburgis, siis Aleksander Janetzko uuris oma kunstnikupilguga tema jaoks võõrast Eesti pealinna. Sel viisil loodud fotod annavad tunnistust aeglasest, individuaalsest protsessist: uued keskkonnad ja olukorrad muutuvad kättesaadavaks, otsides esmalt tundmatus näiliselt tuttavat. Lehespalu ja Janetzko kasutavad kumbki oma visuaalset keelt lähenedes igapäevaste tähelepanekute kaudu linnaelu ebatavalistele, osaliselt mööduvatele hetkedele.
Kuigi nende pildikontseptsioonid on erinevad, on märgata, et mõlemad kunstnikud valivad sarnaseid teemasid. Varjatud võõrandumine ja distants leiavad tee fotodele. Reeglina pildistatakse (võõraid) inimesi pigem kaugemalt. Piltidel on sageli olulisteks elementideks aknad ja raamid. Need moodustavad peaaegu nähtamatuid, kuid siiski arusaadavaid eraldusjooni erinevate ruumide ja inimeste, sise- ja väliskeskkonna vahel.

Residentuuriprogramm ja näitus on osa Saksa Kevad 2024 programmist ja sündis Juhan Kuusi Dokfoto Keskuse ja muuseumi Brandenburgisches Landesmuseum für moderne Kunst koostöös. Kogu projekti elluviimist toetas Brandenburgi liidumaa Rahandus- ja Euroopaministeerium.

Tasuta sissepääs: kuni 18-aastased lapsed ja õpilased, Dokfoto Keskuse Klubi liikmed, puudega külastajad ja nende saatjad, sõjapõgenikud

Lahtiolekuajad:
K-R 14.00 – 18.00
L-P 12.00 – 18.00

 

KOOSTÖÖPARTNERID:

TOETAJA:

Detailid

Algus:
mai 8
Lõpp:
juuni 9
Hind:
€5 – €7
Sündmus Categories:
, ,

Korraldaja

Goethe-Institut Estland
Telefon:
+372 627 6960
E-mail:
info-tallinn@goethe.de
View Korraldaja Website

Toimumiskoht

Juhan Kuusi Dokfoto Keskus
Telliskivi 60a-5
Tallinn,
+ Google Map