Brandenburg

Mis iseloomustab Brandenburgi liidumaad? Me ütleme: Brandenburg on mitmekülgne!

Brandenburgi liidumaa asub Saksamaa Liitvabariigi kirdeosas. Selle liidumaa pealinn Potsdam piirneb edelas Berliini pealinnaga.

Brandenburg on elav ärikeskus. Siin on ligikaudu 1200 üle 20 töötajaga tööstusettevõtet. Kokku töötab liidumaa tööstusettevõtetes üle 100 000 inimese. Eriti tugevalt esindatud on metallitööstuse, keemia-, toidu-, optika- ja transpordisektor.

Brandenburgi liidumaal asetseb tõhus teadus- ja uurimisasutuste struktuur, nimelt asub seal kolm ülikooli – Cottbus-Senftenbergi Brandenburgi Tehnikaülikool, Viadrina Frankfurt/Oder ja Potsdami Ülikool; lisaks palju teisi kõrgkoole ja Saksamaa vanim ning rahvusvahelise mainega filmiakadeemia, Babelsbergi filmiakadeemia.

Kuid Brandenburg ei ole tegija mitte ainult tööstuses ja teaduses, vaid ka looduses ja kultuuris! Brandenburgis on vesi sõna otseses mõttes sul ukse ees. 33 000 kilomeetri pikkuse jõgikonna (sh Spree ja Dahme), ning umbes 3000 järve tõttu loetakse Brandenburgi liidumaad Saksamaa kõige veeküllasemaks liidumaaks. Tõelise ekskursiooni- ja puhkuseparadiisina sobib Brandenburg suurepäraselt selleks, et liikuda kas parvega, paadiga või kanuuga, uurida loodusparke ja väikseid külasid jalgrattaga või jalgsi – või lihtsalt mitte midagi teha ja sügavalt sisse hingata, vaadates üle vee.

Kui sind huvitab Saksa kultuuriajalugu, saad külastada imelisi losse: Rheinsberg, Sanssouci, Branitz ja Neuhardenberg on ühed kaunimad näited Brandenburgi arhitektuuri- ja kultuuripärandist.

Seega on häid põhjusi Brandenburgi armumiseks! Ulatuslik maastik, lugematud järved ja metsad, maalilised linnad (ja Berliin otse keskel). Kuid eelkõige on need inimesed, kes siin elavad ja töötavad, kes teevad selle liidumaa selliseks, nagu ta on. 

Tutvu Brandenburgiga Saksa Kevadel 2024!

Oleme kokku pannud kasuliku lingi- ja teabekogumiku, et sa ei kaotaks silmi nende paljude võimaluste üle, mida Brandenburgil pakkuda on (saksa keeles):

Puhkus Brandenburgis

https://www.reiseland-brandenburg.de/

Brandenburgi liidumaa ametlik portaal

https://www.brandenburg.de/alias/bb1.c.473964.de

Mida on vaja teada Brandenburgis elamisest ja töötamisest

https://www.es-kann-so-einfach-sein.de/gut-zu-wissen

Lausitzi piirkond

https://www.krasse-lausitz.de/

Spreewald

https://www.spreewald.de/

Havelland

https://www.dein-havelland.de/

Uckermark

https://www.tourismus-uckermark.de/

Sanssouci loss

https://www.spsg.de/schloesser-gaerten/objekt/schloss-sanssouci/

Babelsbergi loss

https://www.spsg.de/schloesser-gaerten/objekt/schloss-babelsberg/

Berliini-Brandenburgi Preisi losside ja aedade sihtasutus

https://www.spsg.de/startseite/

Potsdami Ülikool

https://www.uni-potsdam.de/de/

Viadrina Frankfurt Oderi Euroopa Ülikool

https://www.europa-uni.de/de/index.html

Babelsbergi Konrad Wolfi Filmiülikool

https://www.filmuniversitaet.de/

Brandenburgi Cottbus-Senftenbergi Tehniline Ülikool 

https://www.b-tu.de/