Sündmused

Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Live-kontserdiga tummfilm „Nosferatu“

aprill 10 @ 18:00 - 19:30

Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalist saab kino, kus on suur ekraan ja laval orkester, kes mängib filmile lives muusika. Saksa filmiorkester Babelsberg, direktor Klaus-Peter Beyer koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.
https://www.filmorchester.de/en/page/dfob
Saksa filmiorkestri Babelsbergi juured ulatuvad aastasse 1918, mil Universum Film AG (UFA) asutas Babelsbergis UFA sümfooniaorkestri kui Saksamaa esimese filmiorkestri. Olulised projektid UFA sümfooniaorkestri alguses olid legendaarsed tummfilmid nagu Fritz Langi “Metropolis” (1926), Carl Mayeri “Dr. Caligari kabinet” (1920) ja Walter Ruttmanni “Berliin: Metropoli sümfoonia” (1927).
„Nosferatu – õuduste sümfoonia” on helitu õudusfilm aastast 1922 – olles ühtlasi üks olulisemaid Saksa ekspressionismi filme ning üks esimesi õudusfilme maailma kinoajaloos. Nosferatu põhineb Bram Stockeri romaanil „Dracula“. Režissöör Friedrich Wilhelm Murnau muutis peategelaste nimesid (Thomas Hutter ja Ellen Hutter esinevad raamatus Jonathan ja Mina Harkerina), samuti jättis ta paljud tegelased välja. Muuhulgas on muutunud ka lõpp: vastupidiselt raamatule hävitatakse filmis peategelane. Huvitav on sealjuures, et idee vampiiride valguskartlikkusest ilmub esmakordselt filmis, raamatus seda algselt kirjas polnud. Kuigi Bram Stokeri lesk Florence Stoker taotles 1924. aastal Berliini kohtus „Nosferatu” kõigi negatiivide ja positiivide lõplikku hävitamist, õnnestus mõned koopiad saladuslikul moel päästa ja film eksisteerib erinevates versioonides tänaseni.

Detailid

Kuupäev:
aprill 10
Aeg:
18:00 - 19:30
Sündmus Categories:
, ,
Koduleht:
https://fienta.com/et/filmi-live-kontsert-nosferatu