Sündmused

Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

„Hölderlin –Turmgeschichte und Hyperion“

2021-05-04 @ 19:00 - 20:30

Muusikalis-sõnaline õhtu Hölderlini luulega

Silvina Buchbauerilt ja klaverisonaatidega Boris Bergmannilt.

Kogu maailm tähistas hiljuti suure saksa luuletaja Friedrich Hölderlini 250. sünniaastapäeva. Selle sündmuse meenutuseks toob Teieni Hölderlini luulepõimiku tuntud saksa näitlejanna Silvina Buchbauer. Heliloojast pianist Boris Bergmann esitab oma teosed “Scardanelli Lieder ohne Worte” / Scardanelli sõnadeta laulud“ ja tema „Hölderlinsonate“ / „ Hõlderlini sonaat“, mis on innustust saanud just Hölderlini poeesiast.

Seda kõike saate nautida oma kodusel diivanil, vajate vaid arvutit, kus peaksite minema kas SKI kodulehele ww.dki.ee või YouTube, otsides teemat pealkirja alt: „Hölderlin –Turmgeschichte und Hyperion“. Salongiõhtu on vaadatav alates 4.5.21 kell 19 kuni 31.7.21.  

Boris Bergmann on saksa helilooja ja pianist, kes elab ja töötab Berliinis. Ta on avaldanud üle 25 CD ja albumi.

Silvina Buchbauer on austria näitleja, kes samuti elab ja töötab Berliinis. Filmisõbrad on tema andega  saanud tutvuda enam kui 50 filmirolli kaudu.

Hiljutiste töödena on Bergmann andnud 2020 a välja albumi “Scardanelli Lieder ohne Worte“ ja selle aasta aprillis ilmus album „My Years in India”. Hetkel töötab Bergmann filmiga vene heliloojast Aleksander Skrjabinist (1872 – 1915).

Ühes intervjuus saksa ajalehele „Taunus“ on Boris Bergmann väljendanud praegust aega sõnadega: “Muusika vajab õhku, vajab üllatavaid värve, samuti nagu kunstnik vajab publikut ja pianist tiibklaverit, mille tiivad ta tõesti ka kõrgustesse kannaksid …“

Kahjuks Corona epideemia ei luba meil tähistada Hölderlini mälestusõhtut SKI kaunis juugendsaalis koos Boris Bergmanni ja Silvina Buchbaueriga. Helilooja ja pianist Boris Bergmann istub oma koduse klaveri taha ja meil on võimalus nautida tema kauneid meloodiaid, mida saadavad Hölderlini salapärase luule põimikud Silvina Buchbaueri esituses, kodust väljumata: ww.dki.ee või YouTube, „Hölderlin –Turmgeschichte und Hyperion“. Salongiõhtu on vaadatav alates 4.5.21 kell 19 kuni 31.7.21.

Detailid

Kuupäev:
2021-05-04
Aeg:
19:00 - 20:30
Sündmus Categories:
,
Sündmus Tags:
Koduleht:
www.dki.ee

Toimumiskoht

Internet

Korraldaja

Tartu Saksa Kultuuri Instituut
Telefon:
53853696
E-mail:
malle@dki.ee
View Korraldaja Website