Sündmused

Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Saksa Kevad esitleb: Rein Rannapi ja Prezioso Kvarteti kontsert

2022-04-06 @ 18:00 - 19:00

Rein Rannap Prezioso Kvartett

Rheinland-Pfalzi liidumaa sihtasutus Villa Musica ootab Saksa Kevadele muusikasõpru, et ühendada saksa klassika uuendusliku muusikamiksiga Eestist. Kontserdil esineb maailmakuulus helilooja, laulukirjutaja ja pianist Rein Rannap koos noore Prezioso Kvartetiga. Kontsert toimub 6. aprillil kell 18:00 Rakvere Gümnaasiumi aulas.

Muusikud elavad Eestis, kuid kvartett on osa Villa Musica noorte talentide toetusprogrammist. Rheinland-Pfalzi liidumaa sihtasutus on üks tähtsamaid kammermuusika asutusi maailmas. Oma projektisarjas “Keelpillikvarteti labor” toetab sihtasutus noori kvartette Saksamaalt, Prantsusmaalt, Belgiast, Tšehhist, Austriast, Lõuna-Koreast ja paljudest teistest riikidest. Eesti Prezioso Kvartett on “Keelpillikvarteti labori” uusim liige, mille muusikud on nii õpingute ajal kui ka meistrikursustel tuttavaks saanud saksa keelpillikvarteti traditsioonidega. Seda kogemust süvendatakse järgmise paari aasta jooksul Villa Musica projektides. Rakveres mängib kvartett esimest osa Johann Sebastian Bachi III Brandenburgi kontserdist ja Wolfgang Amadeus Mozarti D-duur Divertimento KV 136.

Kava teises pooles kõlavad laulukirjutaja, filmihelilooja ja džässpianisti Rein Rannapi – Eesti crossoverite legendi – teosed. Rakveres saab kuulata tema kolme atmosfäärilist soolopala: fantaasiat “Hidden Emotions”, rondot “Rändlinnud” ja toccatat ” Post-truth world”. Nagu pealkirjadki ütlevad, on Rannap olevikukriitilise pilguga rännumees klassikalise muusika, džässi ja maailmamuusika žanrite vahel. Sellest annavad tunnistust kaks suuremat teost klaverile ja keelpillidele kava lõpus: “Aja ja igaviku allegooriad” ning “Kosmoseturisti ajaveeb”.

Kontsert on tasuta. Palume annetada Ukraina heaks!

Kontserti toetab Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas festivali Saksa Kevad raames ning toimub koostöös Rakvere Kultuurikeskuse ja Rakvere Gümnaasiumiga.

Detailid

Kuupäev:
2022-04-06
Aeg:
18:00 - 19:00
Sündmus Categories:
,

Toimumiskoht

Rakvere Gümnaasium
Vabaduse 1
Rakvere, Estonia
+ Google Map