Sündmused

Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

JAWOLL!

aprill 22 @ 19:00

Tasuta

Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau wee dance company külalisetendus

Marko E. Weigert ja Dan Pelleg

Kunstiline juhtimine, kontseptsioon, koreograafia, lavastus: Dan Pelleg, Marko E. Weigert
Tantsijad: Filippo Nannucci, Jun Wang, Edgar Ioannis Avetikyan, Nora Hageneier, Eefje van den Bergen, Elise de Heer, Sara Nicastro, Jacob Borchert Vahlun, Gilda De Vecchis, Cesare Di Laghi, Viktoria Lesch, Moritz Wendler

Surra ilma kohtuprotsessita üksikvangistuses valitsuse solvamise pärast — kas keegi tahaks riiki, kus taolised olud on tavalised? Kindlasti mitte. Ent ikka kohtame inimesi, kes soovivad nn tugevaid mehi, „et asjad oleks korras“ ning isegi „karmi korda ja distsipliini“. Mõni soovib selgeid autoriteete, mõni tahab tagasi Saksa DVd või Nõukogude Liitu, teised relativeerivad isegi natsionaalsotsialismi. Ikka ja jälle langevad inimesed despootide ja diktaatorite väidetavalt karismaatilise külgetõmbe küüsi. Mis on autoritaarsete režiimide ja isegi fašistlike ideede puhul nii ligitõmbav, et me lihtsalt ei saa lahti soovist karmi käe või tugeva riigi järele?

Erich Fromm ja Theodor W. Adorno uskusid, et on tuvastanud inimtüübi, kes igatseb kuritarvitavaid, allasuruvaid-alistuvaid suhteid: „autoritaarse loomuse“, kes imetleb jõudu, kiidab heaks konformismi ja hierarhia ning ülistab vägivalda, mõistab hukka individuaalsuse ja tundlikkuse ning põlgab enese üle järelemõtlemist.

Tulge koos meiega otsima jälgi sellest konfliktist, mis võib-olla peitub paljudes meist, – konfliktist meie vabaduseiha ja vabadusest keeldumise impulsi vahel.

wee dance company
Algselt Berliinis iseseisva tantsukompaniina asutatud, on auhinnatud wee dance company alates 2011. aastast püsivalt Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau koosseisus. Iseseisvate, kaasaegsete performance’ite kõrval loob ja tantsib kompanii ka koreograafiaid teatri ooperi- ja muusikalilavastustele.

Foto: GHT Görlitz-Zittau | Pawel Sosnowski

wee dance company

Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau

Sõltumatu Tantsu Lava

 

        

Detailid

Kuupäev:
aprill 22
Aeg:
19:00
Hind:
Tasuta
Sündmus Categories:
,

Korraldaja

Goethe-Institut Estland
Telefon:
+372 627 6960
E-mail:
info-tallinn@goethe.de
Koduleht:
https://www.goethe.de/eesti

Toimumiskoht

Sõltumatu Tantsu Lava
Telliskivi 60a C1
Tallinn, Estland
+ Google Map