Sündmused

Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Avamine: live-kontserdiga tummfilm „Nosferatu“

aprill 9 @ 19:00 - 21:00

Saksa Kevade avab Saksa Babelsbergi Filmiorkester koos külalisdirigent Christian Köhleriga, kes loob helitausta tummfilmiklassikule “Nosferatu – õuduste sümfoonia” Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis!

Hankige kohe tasuta pilet avaüritusele!

Juhime tähelepanu, et Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suurde saali sissepääs on Sakala tänavalt.

“Nosferatu – õuduse sümfoonia” on Bram Stokeri romaani “Dracula” filmitöötlus aastast 1922. Tegemist on nii Saksa ekspressionismi verstapostiga, kui ka ühe esimese õudusfilmiga maailmas. Oma sünge atmosfääri ja murrangulise ideega vampiiride valgusekartusest, mille esimesena lisas just režissöör Friedrich Wilhelm Murnau, pani see tummfilm aluse õudusfilmižanrile. Vaatamata Bram Stokeri lese katsele lasta kõik filmi koopiad seaduslikel põhjustel hävitada, jäid mõned alles, tänu millele köidab “Nosferatu” publikut ka tänapäeval.

Saksa Babelsbergi Filmiorkester, mis asutati algselt 1918. aastal UFA stuudios, mängib Saksamaa filmiajaloos olulist rolli. Sellest ajast alates on orkester läbinud kiire arengu ja on nüüdseks filmimuusika maailmas tunnustatud koosseis. Orkester on osalenud rohkem kui 1000 filmi muusika ja 500 CD salvestamisel, ning teinud koostööd tuntud nimedega nagu Hans Zimmer ja Max Richter. Lisaks annab orkester kontserte üle maailma, muu hulgas ka Los Angeleses, Mumbais kui Berliinis. Samuti osaleb orkester regulaarselt suurüritustel ja telegaaladel, nagu näiteks Classic Open Air Berliinis.

Christian Köhler alustas muusikalisi õpinguid tromboonimänguga, kuid otsustas juba 2004. aastal dirigeerimise kasuks. Õpingute ajal sai ta lisatunde Metropole Orkest’i peadirigendilt Vince Mendozalt ning on esinenud abidirigendina ja muusikuna erinevates muusikalavastustes. Alates 2011. aastast on ta Saksa politseiorkestri noorim peadirigent ning külalisdirigent Saksa Babelsbergi Filmiorkestris, kellega koos salvestab muusikat tuntud produktsioonifirmadele ja ringhäälingutele.

Detailid

Kuupäev:
aprill 9
Aeg:
19:00 - 21:00
Sündmus Categories:
, ,
Koduleht:
https://www.piletitasku.ee/et/event/5912