Näitus Rheinland-Pfalzist

Pfalz.Touristik e.V. Foto: Dominik Ketz (dominikketz.de)

Euroopa südames asuv Rheinland-Pfalzi liidumaa piirneb Belgia, Prantsusmaa ja Luksemburgiga. Isegi roomlased asusid siia elama, millest annab tunnistust ka linnavärav Porta Nigra Saksamaa ühes vanimas linnas Trieris.

Vana pärandi kõrval ei jää tähelepanuta ka uuenduslikkus – Mainzis, kus Johannes Gutenberg leiutas 1440. aastal trükipressi, tarnib Biontech tänapäeval oma vaktsiini kogu maailmale. Rheinland-Pfalzi liidumaal on Saksamaa ühed kõrgemad ekspordikvoodid tänu sellistele tuntud ettevõtetele nagu BASF ja Bitburgeri õlu.

Kõige tuntum on Rheinland-Pfalz aga veini poolest. Rohkem kui 1800 päikesepaistetunniga Saksamaa suurim viinamarjakasvatuspiirkond „Saksamaa Toskana“ ei paku ideaalseid tingimusi mitte ainult viigimarjade, kiivide või küpresside, vaid ka viinamarjapuude kasvatamiseks. Peaaegu 70% Saksamaa veinisaagist pärineb just siit. Veinirikkuse ja maalilise Moseli oru tõttu on see liidumaa turistide seas eriliselt populaarne.

Rõõmustame väga Saksa Kevade üle koos Rheinland-Pfalzi ja selle traditsioonide ning uuenduslikkusega!

Saksa Kevad 2022 festival toob Tallinnasse ja Tartusse välinäituse Rheinland-Pfalzist. Näitus on nähtav Tallinnas Uue Turu platsil ja Tartus Küüni tänaval. Näitus on saksa ja inglise keeles, selle tõlke eesti ja vene keelde leiate siit:

Rheinland-Pfalz

 

Vaba aeg ja kultuur

Teadus

Majandus